הרזיה באמצעות היפנוזה

היפנוזה להרזיההיפנוזה היא מצב שונה של מודעות מזה המוכר לנו. במהלך הטיפול, כאשר המטופל נמצא במצב היפנוטי, הוא מרוכז מאוד בחוויות שעוברות עליו, בדומה מאוד למצב של חלימה. עם זאת, בניגוד למצב רגיל של חלום, המטופל לא ישן – המטופל חש במתרחש סביבו, הוא יכול להקשיב לקולו של המטפל, להבין את שנאמר לו ולהגיב בהתאם.

כמו כן במהלך הטיפול ניתן לבצע פרוצדורות סוגסטיביות, כלומר להעביר מסרים או רעיונות העשויים לשפר את מצבו הנפשי של המטופל. סוגסטיה היא למעשה קבלה של רעיון או אידאה באופן בלתי מבוקר. בניגוד לקבלה של רעיון המתבצעת באופן אינטלקטואלי על ידי שכנוע והכרה בעובדות מסוימות, בתהליך ההיפנוזה ניתן לעקוף את מנגנוני ההיגיון ופשוט לשתול רעיונות במוחו ובתודעתו של המטופל.

נכון להיום נעשה שימוש בהיפנוזה לטיפול במגוון רחב של בעיות, כשבין היתר מדובר בכאבים כרוניים במפרקים או בשרירים, כאבי ראש כרוניים, חרדות מסוגים שונים, הפרעות שינה, בעיות בתפקוד המיני, דיכאון ועוד.

היפנוזה לטיפול בהשמנת יתר

במספר מחקרים שנערכו בשנים האחרונות נמצא כי באמצעות טיפולי היפנוזה ניתן לסייע רבות לסובלים מהשמנת יתר לרדת במשקל. ככל הנראה ההשפעה העצומה שנמצאה במחקרים שבוצעו בנושא קשורה לכך שחלק ניכר מהגורמים להשמנת היתר נעוצים בדפוסי החשיבה שלנו ובתפיסת המציאות שלנו, בדגש על המקום שאנו מעניקים לאוכל בחיינו.

הכוונה היא לדפוסי התנהגות המקבעים את האכילה היתרה כמקור לנחמה, לפיצוי, להרגעה, לפריקת תסכולים, להסחת דעת, להענשה עצמית ועוד. בין היתר מסייעת ההיפנוזה לטיפול בהשמנת יתר בדרכים הבאות להלן:

  • באמצעות טיפול בהיפנוזה ניתן לשנות את העמדה הרגשית ואת העמדה הקוגניטיבית כלפי האכילה וכך לשנות את הרגלי האכילה תוך מעקף של הדפוסים האוטומטיים ומנגנוני ההיגיון הפנימיים הטבועים בחלק מאתנו מאז הילדות ואף הינקות.
  • במהלך הטיפול בהיפנוזה ניתן למקם את האוכל באזור צנוע יותר ובעל חשיבות פחותה בחייו של הסובל מהשמנת יתר, כך שיתפוס מקום פחות מרכזי בהוויה היומיומית שלו.
  • כמו כן ניתן לסייע לאדם הסובל מהשמנת יתר לשלוט באכילה במקום שהיא תשלוט בו.
  • רבים מהסובלים מהשמנת יתר איבדו תקווה כי יצליחו לרזות בעתיד וזאת על רקע כישלונות רבים לרדת במשקל. באמצעות טיפולי היפנוזה ניתן להשתיל אמונה עצמית ותחושה של ביטחון גם בקרב מטופלים שכבר איבדו כל תקווה לשינוי, הסובלים מתחושה של ערך עצמי מופחת ודימוי עצמי ירוד ונמוך מאוד.
  • בסופו של דבר מטרת הטיפול באדם הסובל מהשמנת יתר באמצעות היפנוזה היא לשנות את הרגלי האכילה שלו כך שהאכילה תתבצע לצורך הזנת הגוף והשבעת הרעב הפיזי ולא לצורך השקטת הנפש, מילוי הריקנות או פריקת תסכולים.

טיפול בהיפנוזה לאחר ניתוח בריאטרי

עד כה עסקנו בטיפול באמצעות היפנוזה בסובלים מהשמנת יתר, המעוניינים לרדת במשקל על ידי שינוי דפוסי האכילה ועל ידי עיצוב מחדש של יחסם לאוכל. כעת ברצוננו לשפוך מעט אור על הטיפול בהיפנוזה למנותחים בריאטריים: כיום ישנן תוכניות המתאימות באופן ספציפי למנותחים בריאטריים הפועלות במקומות רבים בעולם וגם כאן בישראל, שמטרתן להשלים את ההשפעות החיוביות של הניתוח הבריאטרי.

בדרך כלל הירידה המשמעותית במשקל לאחר הניתוח מתרחשת במהלך החודשים הראשונים לאחר הניתוח כשלאחר מכן מתרחשת האטה בקצב הירידה במשקל ובשלב מסוים המשקל נעצר ומתקבע. כמו כן, ישנם מנותחים ששבים לעלות במשקל לאחר הניתוח.

באמצעות טיפולי היפנוזה, ניתן לשנות את היחס לאוכל בכל שלב בחיים וגם לאחר ניתוח בריאטרי וכך לחזק את ההשפעות שלו על המנותחים ולשפר את תוצאותיו.

שתפו:

תוכן עניינים
עדיין לא הצטרפת לקבוצת הפייסבוק הפעילה?
הכנסו לקישור והגישו בקשה להצטרף, בקבוצה תמצאו דיונים וחוויות אודות כלל התרופות לירידה במשקל