מה עתיד לבוא?

1966

רזין (Phentermine)

רזין היא התרופה הראשונה להרזיה שאושרה לשימוש בישראל, אשר תורמת לירידה במשקל על ידי הפחתת התאבון והעלאת תחושת השובע

1966
1999

קסניקל (Orlistat)

התרופה קסניקל (Orlistat) אושרה לשימוש. קסניקל מונעת ספיגה של שומנים במערכת העיכול ובכך תורמת לירידה במשקל

1999
2012

קסימיה (Phentermine (Topiramate

התרופה קסימיה (Phentermine (Topiramate, אושרה לשימוש בארה"ב כטיפול בהשמנה, הפועלת במנגנון של דיכוי התיאבון והגברת תחושת השובע. קסימיה טרם אושרה לשימוש בישראל.

2012
2014

קונטרייב  (Contrave)

התרופה קונטרייב  (Contrave), אושרה לשימוש בארה"ב. קונטרייב תורמת להפחתת התיאבון, להוצאה אנרגטית גדולה יותר ולהפחתת חשקים למזון. בישראל קונטרייב טרם אושרה לשימוש לירידה במשקל, אך ניתן לקבלה באמצעות מרשם רופא במסלול של יבוא אישי ע"י הגשת טופס 29ג'

2014
2016

סאקסנדה  (Liraglutide)

התרופה סאקסנדה (Liraglutide) אושרה לשימוש בישראל. סאקסנדה פועלת על אזור במוח שמעורב בוויסות התיאבון ובהאטת קצב התרוקנות הקיבה, ותורמת להפחתת תחושת רעב ולהגברת תחושת השובע.

2016
2017

בלוויק (Lorcaserine)

התרופה בלוויק (Lorcaserine) אושרה לשימוש בישראל, אולם היא הורדה מהמדפים בפברואר 2020.

2017
2019

פלניטי (Plenity)

התרופה החדשה פלניטי (Plenity) אושרה בארה"ב לטיפול בעודף משקל והשמנת יתר. היא מבוססת על תערובת של צלולוז וחומצה ציטרית, אשר במגע עם נוזלי הקיבה היא מתרחבת יוצרת ג'ל ובכך תורמת לתחושת שובע. מכיוון שהיא אינה נספגת בגוף, היא לא משפיעה ישירות על המוח. פלניטי טרם אושרה לשימוש בישראל.

2019
2020

אוזמפיק (Semaglutide)

התרופה אוזמפיק (Semaglutide) שכעת מאושרת לשימוש בישראל לטיפול בסוכרת סוג 2, צפויה לקבל אישור FDA כתרופה לטיפול בהשמנת יתר, לאור מחקרים קליניים שהדגימו את יעילותה בהפחתה במשקל.
2020
6/2021

טירזפטייד / מונג'רו (TIRZEPATIDE)

התוצאות המבטיחות של מחקר קליני פאזה 3 (SURPASS-2) על התרופה החדשנית טירזפטייד / מונג'רו (Mounjaro) פורסמו לראשונה בכתב העת המדעי היוקרתי "ניו אינגלד ג'ורנל אוף מדיסין" כטיפול פוטנציאלי בסוכרת ובהשמנת יתר. טירזפטייד היא הראשונה מתוך משפחת תרופות חדשה, המהווה נגזרת סינתטית של ההורמון GIP והיא משפיעה במשולב על שני סוגים שונים של קולטנים בגוף: על הקולטנים של ההורמון GIP ועל הקולטנים של ההורמון GLP-1.

6/2021
2021 עתידי

ווגובי (Wegovy)

ה- FDA אישר את שיווקה בארה"ב של התרופה ווגובי (Wegovy) לטיפול בעודף משקל והשמנת יתר. מדובר בתרופה חדשנית בעלת תוצאות מהירות שנשמרות לאורך זמן, הניתנת בהזרקה פעם בשבוע. היא פועלת במנגנונים משולבים על מרכז השובע במוח, וגורמת להגברת תחושת השובע לאחר ארוחות, לדיכוי תחושת הרעב, להאטה בקצב התרוקנות הקיבה (ובכך יש לה אפקט הדומה לזה של קיצור קיבה) וכן לירידת רמות הסוכר בדם על ידי השפעה על הלבלב ועל הכבד. החומר הפעיל בתרופה הוא סמגלוטייד (Semaglutide). ווגובי צפויה לקבל את אישור משרד הבריאות לשיווק בישראל.

2021 עתידי
עתידי

Solabegron

Solabegron היא תרופה חדשה שנמצאת בשלב המחקרים הקליניים, בין היתר, כטיפול בסוכרת סוג 2 ובהשמנת יתר.

עתידי
עתידי

Symlin (Pramlintide)

Symlin (Pramlintide)  היא תרופה מאושרת לטיפול בסוכרת סוג 2, שהדגימה גם השפעה על ירידה במשקל במצבי סוכרת. היעילות של Symlin כטיפול במצבי עודף משקל השמנת יתר נבחנת כעת במחקרים קליניים, טרם אישורה על ידי ה- FDA.

עתידי
עדיין לא הצטרפת לקבוצת הפייסבוק הפעילה?
הכנסו לקישור והגישו בקשה להצטרף, בקבוצה תמצאו דיונים וחוויות אודות כלל התרופות לירידה במשקל