מה עתיד לבוא?

1966

רזין (Phentermine)

רזין היא התרופה הראשונה להרזיה שאושרה לשימוש בישראל, אשר תורמת לירידה במשקל על ידי הפחתת התאבון והעלאת תחושת השובע

1966
1999

קסניקל (Orlistat)

התרופה קסניקל (Orlistat) אושרה לשימוש. קסניקל מונעת ספיגה של שומנים במערכת העיכול ובכך תורמת לירידה במשקל

1999
2012

קסימיה (Phentermine (Topiramate

התרופה קסימיה (Phentermine (Topiramate, אושרה לשימוש בארה"ב כטיפול בהשמנה, הפועלת במנגנון של דיכוי התיאבון והגברת תחושת השובע. קסימיה טרם אושרה לשימוש בישראל.

2012
2014

קונטרייב  (Contrave)

התרופה קונטרייב  (Contrave), אושרה לשימוש בארה"ב. קונטרייב תורמת להפחתת התיאבון, להוצאה אנרגטית גדולה יותר ולהפחתת חשקים למזון. בישראל קונטרייב טרם אושרה לשימוש לירידה במשקל, אך ניתן לקבלה באמצעות מרשם רופא במסלול של יבוא אישי ע"י הגשת טופס 29ג'

2014
2016

סאקסנדה  (Liraglutide)

התרופה סאקסנדה (Liraglutide) אושרה לשימוש בישראל. סאקסנדה פועלת על אזור במוח שמעורב בוויסות התיאבון ובהאטת קצב התרוקנות הקיבה, ותורמת להפחתת תחושת רעב ולהגברת תחושת השובע.

2016
2017

בלוויק (Lorcaserine)

התרופה בלוויק (Lorcaserine) אושרה לשימוש בישראל, אולם היא הורדה מהמדפים בפברואר 2020.

2017
2019

פלניטי (Plenity)

התרופה החדשה פלניטי (Plenity) אושרה בארה"ב לטיפול בעודף משקל והשמנת יתר. היא מבוססת על תערובת של צלולוז וחומצה ציטרית, אשר במגע עם נוזלי הקיבה היא מתרחבת יוצרת ג'ל ובכך תורמת לתחושת שובע. מכיוון שהיא אינה נספגת בגוף, היא לא משפיעה ישירות על המוח. פלניטי טרם אושרה לשימוש בישראל.

2019
2022

אוזמפיק (Semaglutide)

התרופה אוזמפיק (Semaglutide) שכעת מאושרת לשימוש בישראל לטיפול בסוכרת סוג 2, צפויה לקבל אישור FDA כתרופה לטיפול בהשמנת יתר, לאור מחקרים קליניים שהדגימו את יעילותה בהפחתה במשקל.
2022
עתידי

Solabegron

Solabegron היא תרופה חדשה שנמצאת בשלב המחקרים הקליניים, בין היתר, כטיפול בסוכרת סוג 2 ובהשמנת יתר.

עתידי
עתידי

Symlin (Pramlintide)

Symlin (Pramlintide)  היא תרופה מאושרת לטיפול בסוכרת סוג 2, שהדגימה גם השפעה על ירידה במשקל במצבי סוכרת. היעילות של Symlin כטיפול במצבי עודף משקל השמנת יתר נבחנת כעת במחקרים קליניים, טרם אישורה על ידי ה- FDA.

עתידי