הקפאת שומן ללא הליך כירורגי

הקפאת שומן ללא הליך כירורגי

הקפאת שומן – היפטרות מהשומנים ללא ניתוח

כרס בירה, שומן בטן עליונה, מצבורי שומן, זרועות שמנמנות, "צמיגי שומן", העולם שופע תארי גנאי "חמודים" לתיאור השומן בגוף. אך לעיתים, למרות הקפדה על אכילה בריאה, פעילות גופנית קבועה ושמירה כללית על אורח חיים בריא, אדם סובל מ"אזורים בעייתיים" בגוף.

למעשה, חלק מהאנשים פשוט חווים נטייה גנטית לנשיאת ואחסון כיסי שומן באזורים שונים בגוף, למרות שהם בריאים יותר מאנשים רזים. יחד עם זאת, ההתקדמות האחרונה בתחום הדרמטולוגיה הקוסמטית הובילה לשורה ארוכה של טיפולים ומכונות, בהליכים שאינם כירורגיים, לחיסול אזורי שומן עיקש באמצעות חום, אולטרסאונד, תדר רדיו והקפאת שומן.

נשים המבקשות לעבור הליך הקפאת שומן צריכות להבין שהוא אינו מתאים לכל אישה, וכי הערכתן העצמית אינה נקבעת באמצעות הגדרת קו המותניים. אזהרה זו מוגשת כחומר למחשבה בלבד, ואם אכן מתבצעת הבחירה בהליך זה, יש להבין היטב כיצד הוא פועל.

הבנת הצטברות תאי שומן

ההיבט הראשון אותו יש להבין הוא שתאי שומן הם הגורם הבסיסי לירידה ועלייה במשקל. כן. נכון. זהו נתון ברור מאליו, אך למרות זאת אנשים רבים גורמים להרחבת תאי השומן שלהם כתוצאה מתזונה תזונה עתירת שומן, צריכת קלוריות, והורמונים, והתרחבות זו גורמת לעלייה במשקל.

אנשים נולדים עם כמות מסוימת של תאי שומן, המשתנה עד שהם מגיעים לגיל ההתבגרות. לאחר שלב זה, כמות תאי השומן נותרת קבועה. בעוד שמספר תאי שומן עלולים לחוות מוות טבעי, הם מתחלפים בחדשים. השמנה היא משחק פינג פונג שונה לחלוטין, וברחבי העולם מומחים עדיין מנסים לאתר את הסיבה בגללה אנשים מסוימים מייצרים תאי שומן עודפים, וכיצד נוצרים תאי שומן חדשים.

מבוכה בגלל הבטן

טיפולי הקפאת שומן עובדים באמצעות הריגה ממוקדת של קבוצת תאי שומן. היות והתאים המתים כבר אינם נמצאים באזור המטופל, הם אינם יכולים להתרחב, והרעיון הוא למנוע הרחבת תאי שומן באזורים "מועדים לפורענות", תוך הפחתה קבועה של תאי השומן העודפים.

יחד עם זאת, הטיפול מפחית כעשרים עד 25% תאי שומן עודפים בלבד. כלומר, עדיין נותרים בסביבות 75% תאי שומן עודפים באזור זה. כן. התאים המטופלים אינם שבים לצמוח, אך אם לא ממשיכים להקפיד על אכילה נכונה ופעילות גופנית, עדיין ניתן להעלות במשקל גם באזור המטופל, בשל התרחבות התאים הנותרים.

האופן בו מבוצע הליך הקפאת שומן

הליך זה כולל מוליך מבוסס ואקום המכיל לוחות קירור. הוא גורם לתאי שומן להתקרר בטמפרטורה אידיאלית, והורג אותם מבלי לפגוע בתאי גוף המבוססים על מים. כל התהליך אורך כשעה לכל טיפול, וניתן לטפל בשני חלקי גוף במפגש אחד.

בשכיבה על שולחן הטיפולים, הרופא מניח כרית ג'ל קריר ביותר על האזור המטופל, כדי להגן על העור מפני הקפאה. בשלב הבא הוא מחבר את המכשיר בצד הימני של הבטן, והתחושה זהה להידוק צינור ואקום גדול על העור.

קול שאיבה נעים נשמע, והמטופל חש מעט כאב עמום, כשהרופא מהדק את המכשיר. הוא מבצע חזרה על הליך זה על הירך השמאלית, כשהתחושה הקרה מזעזעת מעט בהתחלה, ודומה להצבת שקית קרח על עור חשוף, אך בהמשך תחושת הקור נעלמת, וככל שהטיפול מתקדם, התחושה אינה עוצמתית כמו בהתחלה.

לאחר הטיפול, המטופל מנותק מהמכשיר, ועל הבטן מופיע גוש מוצק זהה לשומן מוצק מתחת לעור, במקום בו הונח המכשיר. תופעה זו מתרחשת בשל גיבוש השומן, הנוטל על עצמו את צורת המוליך. לכן חשוב לקבל עיסוי ידני על האזור המטופל, המסייע לשבירת הצטברות גושי השומן. חלק מתאי השומן מתגבשים אך אינם מתים ממש, ובאמצעות העיסוי, ניתן לדחוף אותם יותר עד שהם מתים לחלוטין.

תוצאות מבטיחות

הטיפול המבטיח ביותר בשוק כיום הוא הליך הקפאת שומן המוכר אף כהליך CoolSculpting. בניגוד לטיפולי חום להפחתת שומן, אשר מפוצצים למעשה את תאי השומן, הליך זה עובד באמצעות הקפאתם, מה שגורם למותם והסרתם מהגוף כפסולת. הליך זה כרוך בפחות תופעות לוואי בהשוואה לשיטות אחרות, העלולות לגרום לשטפי דם וכאבים, והוא נחשב ליעיל יותר.

נקודה חשובה אותה יש להבין היא שטיפול הקפאת שומן אינו מיועד לירידה במשקל, אלא מתאים לאנשים שחיים אורח חיים פעיל, וחווים תנודתיות משקל מינימאלית, המבקשים להתמקד באזורים מסוימים של הגוף, העמידים לפעילות גופנית והרגלי אכילה בריאים.

שתפו:

תוכן עניינים
עדיין לא הצטרפת לקבוצת הפייסבוק הפעילה?
הכנסו לקישור והגישו בקשה להצטרף, בקבוצה תמצאו דיונים וחוויות אודות כלל התרופות לירידה במשקל