ניקוי רעלים

ניקוי רעלים לסובלים מהשמנת יתרככל שמגיפת ההשמנה גוברת ברחבי העולם, דיאטות אופנתיות רבות מציפות את השוק, ולצידן מופיעות אף דיאטות ניקוי רעלים.

שיטה זו מסייעת להפחתת השומן בבטן, וידוענים רבים משתמשים בה. מספר דיאטות ניקוי רעלים עשויות להיות מאתגרות ביותר, אך למרבה המזל, עם התכנון והמסירות הראויים, ניתן להפחית עד 25 קילוגרם.

כיום ברור שכשמפחיתים משקל רעיל וחומרים רעילים קשורים מהגוף, משתחרר שומן מאוחסן הנמצא ברמות גבוהות בדם. מחקרים הוכיחו שרעלים בגוף מדכאים את תפקוד בלוטת התריס, וככל שאדם מפחית יותר משקל, כך הוא מנקה יותר רעלים מהגוף.

ניקוי רעלים בריא

שלב ראשון – לשתות שמונה עד עשר כוסות מים מדי יום. גם תה ירוק יעיל לניקוי הרעלים מהגוף והאצת חילוף החומרים.

שלב שני – ירקות מסייעים לתחושת מלאות מבלי להוסיף רעלים לגוף. בכל פעם שאתה רעב, אכול ירקות טריים.

שלב שלישי – לאכול שניים עד שלוש מנות פירות טריים מדי יום. תותים ודובדבנים מכילים חומצה המסייעת לניקוי הגוף מרעלים. מומלץ לאכול פירות אורגניים.

שלב רביעי – לאכול חיטה מלאה. כשהתאווה ללחמים ופסטות מתעוררת, מומלץ לבחור סוגי חיטה מלאה. לחם לבן ופסטה רגילה מכילים יותר מדי פחמימות פשוטות המוסיפות רעלים לגוף.

שלב חמישי – לאכול חלבון רזה. ניתן לאכול אותו בצורת אגוזים שאינם קלויים, קטניות או בשר רזה. יש להימנע מהוספת מלח על מת למנוע הצטברות רעלים ונוזלים בגוף.

שלב שישי – הוספת סיבים לתזונה. יש להכפיל את צריכת הסיבים כדי להגביר את קצב ההרזיה.

הפחתת משקל וניקוי רעלים

תהליך נכון של ניקוי הרעלים באמצעות ירידה במשקל נחשב לגורם קובע חשוב בהתקדמות והגעה למשקל היעד.

לדוגמא, חומצות שומן מוגזמות רעילות ביותר לתאים ועלולות להרוג אותם בקלות. מסיבה זו הן מאוחסנות במקום בטוח בגוף, כשאדם צורך עודפי מזון.

בעיה זהה מתרחשת עם רעלים מסיסי שומן המגיעים מזיהום האוויר, מזונות רעילים, חומרי הדברה על מזונות, עודף אלכוהול, בעיות של עיכול רעיל או בעיות בסינוסים כתוצאה מצמיחת יתר של קנדידה או חיידקים, וגורמים רעילים רבים אחרים.

רעלים מסיסי שומן ברמות נמוכות מפריעים לתפקוד בלוטת התריס, הרבייה, תפקודי כבד ובריאות התאים הכללית.

השלכות הצטברות רעלים בגוף

עודף רעלים הוא סיבה שכיחה לעלייה מהירה במשקל, הן כמנגנון הגנה והן משום שרעלים גורמים לקריסת תהליך חילוף החומרים. אנשים עשויים לצבור בין 25-50 קילוגרמים בשנה כשאינם מקפידים על ניקוי הרעלים.

אך ככל שאדם יורד במשקל, הוא משיב את בריאות הגוף. יש לנקות ביעילות את הרעלים מהגוף כדי להשיב את חילוף החומרים התקין, להתמודד עם עייפות ועצבנות או פשוט להפחית את המשקל המיותר.

תהליך הירידה במשקל

בהתחלה אין בעיה לרדת במשקל, ולאחר מכן מגיעים לשכבה הרעילה של השומן. למרות שלא משנים את הדיאטה או הפעילות הגופנית, כעת מתרחשת האטה בהפחתת הרעלים מהגוף. ההרזיה מפסיקה או שאתה מתחיל להעלות במשקל ככל שהגוף מחזיק במים במאמץ לדלל את הרעלים.

אם בקודה זו אתה מתחיל לאכול יותר כתוצאה מהתסכול, מה שלמעשה גורם לך להרגיש הרבה יותר טוב, הרעלים מצטברים, הופכים לשומנים ונשלחים חזרה לאחסון. כמובן שלא תרגיש טוב יותר בהמשך.

תהליך נכון של ניקוי רעלים

הרזיה בנסיבות כאלו היא קשה ואנשים צריכים להקפיד על ניקוי הרעלים לא רק באמצעות שיפור איכות התזונה, אלא הקפדה על תזונה נכונה, הקפדה על פעילות גופנית מתונה, והתמקדות בצרכי ניקוי הרעלים בתכנית אישית המתאימה לגוף.

שתפו:

תוכן עניינים
עדיין לא הצטרפת לקבוצת הפייסבוק הפעילה?
הכנסו לקישור והגישו בקשה להצטרף, בקבוצה תמצאו דיונים וחוויות אודות כלל התרופות לירידה במשקל