מחשבון BMI

מחשבון BMI הוא מדד פופולארי המשמש לחלוקת האוכלוסייה לקבוצות בהתאם ליחס בין המשקל של הנבדק לריבוע הגובה שלו. מדד זה בא לעולם כבר במאה התשע עשרה, אך רק במהלך שנות השמונים של המאה העשרים אומץ בחום על ידי הקהילה המדעית והרפואית בתור כלי למדידת השמנה. בשנות התשעים של המאה העשרים הוחלט כי מדד זה ישמש בתור התקן הבינלאומי בנושא.

פיענוח התוצאות שמספק מחשבון BMI

  • עד 18.5 – תת משקל
  • 5-24.9 – משקל תקין בטווח הנורמאלי
  • 25-29.9 – עודף משקל
  • 30-34.9 – השמנה בדרגה I
  • 35-39.9 – השמנה בדרגה II
  • 40 ומעלה – השמנה חולנית

מטרת מחשבון BMI הוא לסייע לגולשים לחשב את ערך ה- BMI שלהם. יש לציין כי המחשבון מקל מאוד על החישוב, אך בעיקרון ניתן לבצע את חישוב ה- BMI באמצעות כל מחשבון שהוא ואפילו בעזרת הפשוטים ביותר שבהם. היתרון של מחשבון BMI על פני המחשבונים הסטנדרטיים הוא שכל מה שצריך להזין לתוכו זה את גובהו של הנבדק ואת משקלו

חישוב BMI ללא מחשבון

על מנת לחשב את ה- BMI שלכם, כל שעליכם לעשות הוא לברר מה הוא המשקל המדויק שלכם ומה הוא הגובה שלכם. כעת חלקו את משקלכם (בקילוגרמים) בריבוע הגובה שלכם (במטרים). כך לדוגמה אם אתם שוקלים מאה קילוגרם והגובה שלכם הוא מטר ושמונים סנטימטרים, עליכם לחלק מאה ב- 3.24 (1.8 מטר X 1.8 מטר). במקרה הזה התוצאה תהיה 30.8 ותעיד על השמנת יתר בדרגה I.

מגבלות המדד

שימו לב – על מנת לחשב את ה- BMI כל שיש לעשות הוא להזין את הגובה ואת המשקל ותו לא. אי לכך, המדד לא משקלל את הרכב הגוף של הנבדק. כתוצאה מכך, במקרים מסוימים אדם הנמצא במשקל תקין, יכול להיחשב כסובל מהשמנת יתר. בנקודה זו יש לציין כי המדד מיועד עבור אנשים ממוצעים ולא לעוסקים בספורט באופן רציני, המאופיינים במסת שריר משמעותית.

שתפו:

תוכן עניינים
עדיין לא הצטרפת לקבוצת הפייסבוק הפעילה?
הכנסו לקישור והגישו בקשה להצטרף, בקבוצה תמצאו דיונים וחוויות אודות כלל התרופות לירידה במשקל