אז איך הטיפול בהשמנה בישראל ביחס לעולם? מדריך מפורט שיעשה לכם סדר!

המרכז הרפואי לטיפול בהשמנה ד"ר רז?

המרפאה הרב-תחומית לטיפול בהשמנת יתר בבית החולים וולפסון?

המרפאה הרב-תחומית לטיפול בהשמנת יתר במרכז הרפואי מאיר?

או אולי בכלל מרפאה בינלאומית המתמחה בטיפול בהשמנה?

המרכזים הטיפוליים והידועים בתחומם בישראל מציעים תוכניות טיפול וליווי שונות ומגוונות לירידה במשקל. אולם כמטופלים, לעיתים אנו מתקשים לבחור מבין כל תוכניות הטיפול את זו המתאימה ביותר לצרכינו, ולא תמיד ברורים לנו היתרונות הייחודיים של כל מרפאה וכיצד הם יכולים לשרת אותנו באופן אישי.

אז קבלו את המדריך שישווה עבורכם בין האני מאמין, השירותים, היתרונות (וגם החסרונות) שמוצעים על ידי כל אחת מהמרפאות הנ"ל, החל משיטות הטיפול הייחודיות, דרך אופן הליווי של המטופלים וכלה בשירותי הטלרפואה באפליקציות ייעודיות ובאמצעים דיגיטליים אחרים.

בנוסף, נשווה את השירותים המוצעים במרפאות הישראליות, לאלו הניתנים על ידי 2 מרכזים קנדיים מוכרים לטיפול בהשמנה שזכו למוניטין מקצועי (רמז – אין סיבה לטוס לחו"ל, בישראל יש מרפאות המציעות טיפול בסטנדרטים בינלאומיים גבוהים במיוחד).

המרכז הרפואי לטיפול בהשמנה ד"ר רז
מרפאה לטיפול בהשמנה בי"ח וולפסון
מרפאה לטיפול בהשמנה בי"ח מאיר
וורטון מדיקל קליניק, קנדה
מרכז רפואי MEDCAN, קנדה
הקונספט הייחודי של המרפאה
טיפול רב-תחומי, מותאם אישית, למבוגרים, ילדים ובני נוער. קונספט מוביל 1: 'המטופל במרכז', המבוסס על ליווי מקצועי תכוף וצמוד של הרופא והצוות הרב-תחומי, וזמינות למטופל על בסיס 24/7. קונספט מוביל 2: טיפול תרופתי משולב מותאם אישית– נטילת תרופות לירידה במשקל חדשניות, חלקן מחו"ל, הפועלות במנגנונים שונים, במטרה למקסם את הירידה במשקל. קונספט מוביל 3: תזונה בגישת נון דיאט – מקסימום גמישות תזונתית
טיפול בכל דרגות ההשמנה – החל מהקלות ועד החמורות ביותר. טיפול המבוסס על בירור אנדוקריני מקצועי מקיף, לזיהוי אפשרי של בעיה הורמונלית נסתרת להשמנה
מרפאה רב-תחומית ייעודית, המציעה אפשרות ליווי שונות על ידי צוות רב תחומי הכולל רופאים, דיאטנים, פיזיולוג ופסיכולוגית. הקונספט: 'מרפאה נגישה ושותפה', לפיו למטופל יש 2 אופציות למעקב תזונתי: על ידי צוות הדיאטניות במקום או על ידי דיאטניות שעובדות במרפאות קרוב לביתו.
לתוכנית הטיפולית אין נקודת סיום רשמית, משום שההבנה היא שניהול משקל הוא תהליך ארוך טווח, ועבור חלק מהאנשים הוא דורש תמיכה מתמשכת, לעיתים לכל החיים.
שנה לבניית הרגלים משני חיים, לבריאות ולניהול משקל תקין
תהליך האבחון
–אבחון רפואי לזיהוי הטריגר האינדיבידואלי להשמנה (הורמונלי, גנטי, רפואי וכו') – בדיקת הרכב הגוף וקצב חילוף חומרים במנוחה (BMR) –באמצעות טכנולוגיה של מוליכות חשמלית – הערכת דיאט/נים קליניי/ם בעלי הכשרה לטיפול בהשמנת יתר והתאמת התזונה לטיפול התרופתי.
בירור אנדוקרינולוגי ייעוץ כירורגית מומחית לגבי פתרונות חדשניים להגבלת נפח הקיבה, כולל ע"י טבעת מתכווננת.
בירור אנדוקרינולוגי והערכה רפואית מקיפה לזיהוי הסיבות הרפואיות להשמנה, ואבחון בעיות רפואיות נלוות להשמנה
הערכה ע"י רופא פנימי. המטופל יופנה לבדיקות נדרשות נוספות בהתאם לתוצאות ההערכה. יינתנו הנחיות לפעילות גופנית, בהתאם לאבחון.
בירור והערכה על ידי רופא משפחה
התוכנית הטיפולית
– טיפול תרופתי משולב, מותאם אישית -מעקב רפואי צמוד ותכוף של ד"ר רז -מעקב תזונתי צמוד ותכוף של תזונאי/ת קליני/ת -אפשרות לייעוץ דיאטן ספורט
הנחייה וליווי מקצועיים לאורך התהליך הטיפולי. בעת הצורך, המלצה לטיפול בתרופות הרזייה חדשות
מעקב תזונתי שוטף על ידי דיאטנ/ים קליני/ים במרפאה או בקהילה בעת הצורך: הדרכה לשינוי אורח החיים או סדנת ירידה במשקל חדר כושר רפואי ופיזיולוג המתאים תכנית ספורט. טיפול פסיכולוגי להתמודדות עם מורכבות האוכל אפשרות לשילוב של טיפול תרופתי בהשמנה
בכל פגישת מעקב ימדדו המשקל, הגובה ולחץ הדם של המטופל, יהיה לו מפגש קבוצתי בהנחיית דיאטנ/ית, וכן פגישה פרטנית עם דיאטנ/ית ועם הרופא. הטיפול הרפואי נותן מענה גם לבעיות הרפואיות הנלוות להשמנה.
תמיכה של אחד על אחד ע"י צוות מקצועי, כולל דיאטנ/ים ומטפלים בפסיכותרפיה קוגניטיבית-התנהגותית, למשך שנה.
התמיכה השוטפת במטופל
זמינות 24/7 של ד"ר רז והצוות המקצועי, במגוון פלטפורמות טלרפואה מתקדמות – אפשרות לפגישות ייעוץ ומעקב בווידאו -שירות 'ניהול תיק מטופל': שיחות מעקב שבועיות ומתן פתרונות מידיים לכל בעיה -שירות הנפקת מרשם לבית המרקחת ושילוח התרופות לבית המטופל תוך יום -אפליקציה מתקדמת לניהול משקל עם נתוני זמן אמת, ותקשורת וידאו בין הצוות למטופל -מוקד הדרכות ומענה 24/7 לגבי השימוש בתרופות -מוקד אחיות ייעודי לייעוץ 24/7 במקרה של תופעת לוואי לטיפול התרופתי
נעשית בפגישות מעקב אחד על אחד פרונטליות או באמצעים דיגיטליים. הצוות הרב תחומי כולל רופא, תזונאי/ת ומטפל בפסיכותרפיה קוגניטיבית-התנהגותית. בנוסף, יש מנהל תיק (אדמיניסטרטור) לכל מטופל.
בשורה התחתונה
מרפאה במודל חדשני בינלאומי, המציעה תוכנית טיפול רב-תחומית, מותאמת אישית, למבוגרים וילדים. מבוססת על הקונספט של 'המטופל במרכז' וליווי צמוד 24/7 של הצוות המקצועי במגוון שירותי טלרפואה, טיפול תרופתי חדשני משולב ותזונה בגישת נון-דיאט.
המרפאה ייחודית בכך שהיא מאפשרת המרפאה מציעה בירור מקיף, הנחייה וליווי בתהליך הטיפולי, כולל תרופות חדשות וכן, במידת הצורך, פתרונות בריאטריים חדשניים להקטנת נפח הקיבה.
מרפאה חדשה בקונספט של 'מרפאה נגישה ושותפה', המאפשרת מעקב תזונתי גם בסמוך למקום מגוריו של המטופל. הטיפול מבוסס על אבחון אנדוקרינולוגי לזיהוי חוסר איזון הורמונלי. בעת הצורך, אפשרות לשילוב טיפולים רב-תחומיים (רגשיים, ספורט וטיפול תרופתי).
זהו מרכז ותיק ומוערך לטיפול בהשמנה, המבוסס על תוכנית טיפולית מבוססת מדע, שמתמקדת בניהול המשקל בטווח הארוך, ללא נקודת סיום מוגדרת.
מדובר במרכז wellness המטיף לאורח חיים בריא, כששמירה על משקל תקין היא חלק בלתי נפרד ממנו. התוכנית לירידה במשקל אורכת שנה ומשלבת מעקב תזונתי עם טיפול קוגניטיבי-התנהגותי.

המרכז הרפואי לטיפול בהשמנה ד"ר רז

מה מציעה המרפאה? 

תוכנית טיפול רב-תחומית, מותאמת אישית, למבוגרים, ילדים ובני נוער המתמודדים עם השמנת יתר ועודף משקל. למטופלים מוצע קונספט שונה וייחודי של טיפול, שלא קיים כמותו בארץ או בעולם, המבוסס על 3 מאפיינים עיקריים השלובים זה בזה:

 • 'המטופל במרכז' – ליווי מקצועי תכוף וצמוד של ד"ר רז והצוות המקצועי הרב-תחומי וזמינות למטופל על בסיס 24/7. השירות מבוסס על תובנה טיפולית שעלתה מהניסיון הנרחב (9,000 מטופלים בארבע שנים!), לפיה הצורך האמיתי של המטופל המתמודד עם עודף משקל הוא תמיכה ישירה בכל רגע נתון  לגבי כל אתגר או התמודדות שעולים במהלך הטיפול, במישור הגופני והרגשי. "ליווי צמוד ועוטף" היא התובנה שעליה מבוסס האני מאמין של המרכז, זו החוזקה העיקרית של הטיפול ואליה מתקשרים אחוזי ההתמדה וההצלחה הגבוהים מאוד, שנמדדים גם בטווח הארוך.
 • טיפול תרופתי משולב מותאם אישית: מדובר בחוד החנית של טיפול תרופתי בהשמנה לא רק בארץ אלא בכלל בעולם, הכולל שימוש בתרופות חדשניות מוכחות מדעית ומאושרות FDA, מעבר להיצע התרופות הסטנדרטי הקיים בארץ (המרכז דואג להוצאת האישורים המתאימים לייבוא של התרופות במסלול מיוחד). ההתמחות הספציפית היא ביצירת שילובים ייחודיים בין תרופות הפועלות במנגנונים שונים, במטרה למקסם את הירידה במשקל במינימום תופעות לוואי ולמנוע השמנה חוזרת. התרופות מסייעות למנוע את התגובה הביולוגית של הגוף לירידה במשקל (למשל עלייה ברעב) ו/או ספיגת שומנים מהמזון ו/או חשקים ומחשבות על אוכל.
 • תפריט מותאם אישית בגישת נון דיאט – במטרה ליישם שינוי תזונתי לכל החיים, באופן שימנע עלייה חוזרת במשקל. כל מטופל מקבל ליווי צמוד של דיאטנ/ית קליני/ת וכלים מעשיים לאכילה בהתאם למנגנון הרעב והשובע הפנימי. הליווי מסייע להקנות הרגלי תזונה בריאים, כשהדגש הוא על מקסימום גמישות תזונתית, ללא חוקים נוקשים, הגבלות או הימנעות ממאכלים אהובים. 

מה כולל תהליך האבחון?

 • אבחון רפואי מקיף – לזיהוי הטריגר האינדיבידואלי להשמנה אצל כל אחד ואחת, מתוך גורמים הורמונליים, גנטיים, משפחתיים, רגשיים, תרופתיים, סביבתיים ועוד. בהתאם לכך יוגדר הצורך הרפואי האישי עליו יתבסס הטיפול התרופתי המשולב.
 • בדיקת הרכב הגוף וקצב חילוף חומרים במנוחה (BMR) – הנותנת אנליזה של מסת השומן, מסת השריר והרכב המים בגוף, באמצעות מכשור טכנולוגי חדיש בשיטת מוליכות חשמלית. האנליזה מסייעת לאבחן מהו הרכב החומרים בגוף, מהו קצב חילוף החומרים, מהם הערכים הדורשים שיפור בתקופת הטיפול ואילו שינויים נדרשים באורח החיים כדי לאפשר זאת. הבדיקה חשובה גם לצורך מעקב אחר התקדמות הטיפול, ולפיה ניתן יהיה לבצע שינויים והתאמות נדרשות.
 • הערכה על ידי דיאט/נית קליני/ת – המתבססת על תוצאות האבחון הרפואי, אנליזת הרכב גוף וזיהוי הדרישות התזונתיות הייחודיות של כל מטופל ודפוסי אכילה לקויים. לכלל הדיאטנים במרכז יש הכשרה ייעודית לטיפול בעודף משקל והשמנת יתר, בדגש על התאמת הטיפול התזונתי לטיפול התרופתי. יש גם אפשרות לליווי של דיאטנ/ים בעלי הכשרה מקצועית לייעוץ בתחום הספורט.

מהם השירותים הנכללים בתוכנית הטיפולית השוטפת?

 • מעקב רפואי צמוד לטיפול בהשמנה של ד"ר רז אישית – אפשרות לפגישות פיזיות או אונליין
 • מעקב תזונתי צמוד ותכוף של תזונאי/ת קליני/ת – אפשרות לפגישות פיזיות או אונליין
 • זמינות של ד"ר רז והצוות המקצועי על בסיס 24/7 במגוון פלטפורמות טלרפואה, הכוללות שיחות ווידיאו, וואצאפ וכמובן טלפונית.
 • שירות ניהול אישי של תיק הטיפול,על ידי 'מנהלי תיקי מטופל' – הכולל שיחות מעקב שבועיות לגבי התקדמות הטיפול, מתן פתרונות מידיים לכל בעיה, מתן הפניות להמשך טיפול אצל הרופא ו/או הדיאטן הקליני, תיאום שילוח תרופות ישירות למטופל ועוד.
 • שירות הנפקת מרשם לבית המרקחת ושילוח של תרופות לטיפול בהשמנה מבית המרקחת ישירות לבית המטופל תוך יום אחד
 • אפליקציה ייעודית מתקדמת לניהול משקל עם נתוני זמן אמת פרטניים, המאפשרת שיחות וידאו בין הצוות המטפל למטופלים, לצורך מעקב ומתן פתרונות
 • מוקד הדרכות ומענה 24/7 לגבי השימוש בתרופות
 • מוקד אחיות ייעודי לייעוץ 24/7 במקרה של תופעת לוואי לטיפול התרופתי

בשורה התחתונה: מדובר ברפואה פרטית במיטבה, בגישה חדשנית בינלאומית, עם תוצאות מוכחות עליה מעידים אלפי מטופלים. המרכז מציע תחת קורת גג אחת תוכנית טיפול רב-תחומית, מותאמת אישית, למבוגרים, ילדים ובני נוער, על ידי מיטב אנשי המקצוע בתחום הטיפול בהשמנה.

המודל להצלחה מבוסס על הקונספט של 'המטופל במרכז' הכולל ליווי צמוד, אישי ועוטף 24/7 על ידי הצוות המקצועי המטפל, טיפול בהשמנה תרופתי משולב וחדשני ותזונה בגישת נון-דיאט.

מרפאה רב-תחומית לטיפול בהשמנת יתר במרכז הרפואי מאיר

מה מציעה המרפאה?

זוהי מרפאה רב-תחומית ייעודית לטיפול בהשמנה המהווה חלק מהמכון האנדוקריני במרכז הרפואי מאיר הכוללת אפשרות ליווי שונות על ידי צוות רב תחומי הכולל רופאים, דיאטנים, פיזיולוג ופסיכולוגית.

המרפאה מבוססת על הקונספט של 'מרפאה נגישה ושותפה', לפיו למטופל יש 2 אופציות למעקב תזונתי שוטף: על ידי צוות הדיאטניות במקום או על ידי דיאטניות שעובדות במרפאות קרוב לביתו –  למירב הנוחות של המעקב הטיפולי.

מה כולל תהליך האבחון?

בירור אנדוקרינולוגי מעמיק והערכה רפואית מקיפה שמטרתם לזהות את הסיבות הרפואיות להשמנה, כגון חוסר איזון הורמונלי בהורמוני הרעב והורמוני השובע. כמו כן, יאובחנו בעיות רפואיות נלוות להשמנה, כגון בעיות ברכיים, דום נשימה בשינה, סוכרת וכו'.

במידה וההשמנה דורשת טיפול ניתוחי, יופנה המטופל למנתחים בריאטריים איתם המרפאה עובדת.

מה כוללת התוכנית הטיפולית השוטפת

 • מעקב תזונתי שוטף לטיפול בהשמנה על ידי דיאטנ/ים קליני/ים במרפאה או בקהילה
 • בעת הצורך יקבל המטופל טיפול מקיף הכולל הדרכה מקצועית לשינוי באורח החיים או לחלופין הוא ישלח לסדנת ירידה במשקל.
 • בית החולים אף מציע חדר כושר רפואי עם איש מקצוע פיזיולוג שיתאים אישית למטופל תכנית פעילות גופנית.
 • לעיתים, כשעולה הצורך, המרפאה מציעה טיפול פסיכולוגי נלווה אליו המטופלים יכולים להגיע גם עם בני הזוג, במטרה ללמוד להתמודד עם הנושא המורכב של האוכל באופן מיטבי
 • קיימת אפשרות לשילוב של טיפול תרופתי בהשמנה בעת הצורך, בתרופות שמגבירות את הורמוני השובע ומפחיתות את הרעב.

בשורה התחתונה – מדובר במרפאה חדשה (2019) שמבוססת על הקונספט של 'מרפאה נגישה ושותפה' – המאפשרת מעקב תזונתי גם בסמוך למקום מגוריו של המטופל. הטיפול מבוסס על אבחון אנדוקרינולוגי מעמיק לזיהוי חוסר איזון הורמונלי כגורם להשמנה, ובעת הצורך, שילוב של מגוון טיפולים רב-תחומיים, לרבות באספקט התרופתי, הרגשי ובתחום פיזיולוגיית הספורט.

מרפאה רב-תחומית לטיפול בהשמנת יתר, המרכז הרפואי וולפסון

מה מציעה המרפאה?

הייחודיות של המרפאה מבוססת בראש וראשונה על בירור אנדוקריני מקצועי ומקיף לזיהוי בעיות הורמונליות אפשריות להשמנה – כבסיס לתחילת הטיפול, כדי למנוע את כישלון הטיפול על רקע בעיה הורמונלית נסתרת.

במידת הצורך, תוצע למטופלים גם האופציה של ניתוח בריאטרי להקטנת נפח הקיבה.

תהליך האבחון

 • יעוץ  בנושא פתרונות כירורגיים חדשניים להגבלת נפח הקיבה לשם הגברת הרגשת מלאות לאחר ארוחות. אחת מהגישות המתקדמות היא ע"י הכנסת טבעת שניתן להתאים את גודלה עבור לכל מטופל באופן אישי.

התוכנית הטיפולית השוטפת

 • הנחייה וליווי מקצועיים לאורך התהליך הטיפולי
 • בעת הצורך, המלצה לטיפול בתרופות הרזייה חדשות

בשורה התחתונה – המרפאה ייחודית בכך שהיא מאפשרת טיפול בכל דרגות ההשמנה – החל מהקלות ועד החמורות ביותר. המרפאה מציעה בירור מקיף, הנחייה וליווי בתהליך הטיפולי, כולל תרופות חדשות וכן, במידת הצורך, פתרונות בריאטריים חדשניים להקטנת נפח הקיבה.

וורטון מדיקל קליניק (Warton Medica Clinic), קנדה

מה מציעה המרפאה?

מדבר במרכז ותיק ומוערך לטיפול בהשמנה, בעל תוכנית טיפולית מבוססת מדע המתמקדת בניהול המשקל בטווח הארוך, ולא רק בירידה במשקל. המכון מתהדר בכך שהוא פועל בהתאם ל-'הנחיות הקליניות הקנדיות לטיפול בהשמנה' ול'הנחיות הקליניות לזיהוי, הערכה וטיפול בעודף משקל' של המכון הלאומי לבריאות הקנדי.

רכיבי התוכנית הטיפולית:

 • תזונה – בדגש על ירידה הדרגתית במשקל על ידי הכנסת שינויים בריאים באורח החיים. המרפאה מוכוונת לחינוך המטופלים לאכילה בריאה והבנה כיצד יש לאזן את תזונתם, דרך הגבלה קלורית וויסות צריכת אבות המזון.

תכנון ארוחות על ידי מומחה לתזונה שהפגישות איתו נערכות על בסיס שוטף – אחד על אחד ובקבוצות, במטרה לרכוש הרגלי תזונה בריאים לניהול המשקל בטווח הארוך. 

 • טיפול רפואי – צוות הרופאים במרפאה יקבע את מטרות הטיפול, והאבחון יכלול בדיקה פיזיקלית ותשאול הכולל את ההיסטוריה הרפואית. בעת הצורך המטופל ישלח לביצוע בדיקות אבחון נוספות. הטיפול במרפאה ייתן מענה גם לבעיות הרפואיות הנלוות להשמנה.
 • פעילות גופנית – כחלק מהייעוץ הרפואי יינתנו הנחיות לפעילות גופנית, בהתאם להערכה הראשונית ולהעדפות המטופל.

איך מתבצע הליווי המקצועי השוטף?

בכל פגישת מעקב ימדדו המשקל, הגובה ולחץ הדם של המטופל. לאחר מכן הוא יופנה למפגש קבוצתי בהנחיית דיאטנ/ית, ובסופה תהיה לו פגישה פרטנית עם דיאטנ/ית ועם הרופא.

לתוכנית הטיפולית אין נקודת סיום רשמית, משום שההבנה היא שניהול משקל הוא תהליך ארוך טווח, ועבור חלק מהאנשים הוא דורש תמיכה מתמשכת, לעיתים לכל החיים. הליווי נמשך גם לאחר ההגעה למשקל היעד במטרה לתחזק ולשמר את ההישג.

מרכז רפואי MEDCAN, קנדה

מה מציעה המרפאה?

מדובר בעצם במרכז wellness לאורח חיים בריא שמאחוריו עומדת הפילוסופיה של "אכול, נוע, חשוב" (EatMoveThink), והמרפאה לניהול משקל מהווה חלק ממנו. 

הגישה לניהול משקל תקין מבוססת על תמיכה של אחד על אחד ע"י צוות מקצועי, כולל דיאטנ/ים ומטפלים בפסיכותרפיה קוגניטיבית-התנהגותית, במטרה לבנות הרגלים משני חיים לאורך שנה.

רכיבי התוכנית הטיפולית

 • פגישות מעקב פרטניות עם רופא המתמקצע בניהול משקל – שעובד עם המטופל לזיהוי וטיפול בחסמים להשגת המשקל האופטימלי
 • פגישות מעקב פרטניות עם תזונאי/ת שתסייע בתכנון קניית מזון, ארוחות והתנהלות שוטפת במגוון סיטואציות יומיומיות, בשיטות מבוססות מדע. קיים גם שירות תומך של ניהול ארוחות באמצעות אפליקציה ייעודית.
 • טיפול קוגניטיבי-התנהגותי עפ"י הצורך כדי לשנות הרגלים ולהתמודד עם אתגרים

איך מתבצע הליווי המקצועי השוטף? 

בפגישות פרונטליות או באמצעים דיגיטליים. הצוות הרב תחומי כולל רופא, תזונאי/ת ומטפל בפסיכותרפיה קוגניטיבית-התנהגותית. בנוסף, יש מנהל תיק (אדמיניסטרטור) לכל מטופל.

כיצד נבחר בתוכנית המתאימה לנו?

כל שלושת המרפאות שפועלות בארץ מציעות טיפול בהשמנה על ידי אנשי מקצוע בכירים ומנוסים בתחומם. אולם הבחירה בתוכנית הטיפולית הנכונה, צריכה להיעשות בהתאם לצרכים האישיים של כל אחד ואחת.

לכן, אם אתם אנשים בעלי משמעת עצמית גבוהה, יתכן שלא תזדקקו לליווי הדוק ותוכלו להסתפק באחת מתוכניות הטיפול המוצעות על ידי המרכזים הרפואיים הציבוריים בסמוך לאזור מגוריכם, שבמקרה הצורך, יוכלו לספק לכם טיפולים רב-תחומיים תומכים.

אולם אם אתם טיפוסים שזקוקים לליווי רפואי צמוד, עם תמיכה הדוקה ועוטפת, של מגוון אנשי מקצוע שמטפלים בכם אישית והולכים איתכם יד ביד לאורך הטיפול, כדאי שתשקלו לבחור דווקא במרכז רפואי פרטי, שמציע טיפול רב-תחומי בזמינות של 24/7, העומד בסטנדרטים בינלאומיים של רפואה חדשנית ומתקדמת, מקצועיות, שירותיות וכמובן של הצלחה טיפולית, שעולים בקנה אחד עם הסטנדרטים של מרכזים דומים בחו"ל, ואף מעבר לכך

שתפו:

תוכן עניינים
עדיין לא הצטרפת לקבוצת הפייסבוק הפעילה?
הכנסו לקישור והגישו בקשה להצטרף, בקבוצה תמצאו דיונים וחוויות אודות כלל התרופות לירידה במשקל