הניצחון במאבק לירידה במשקל – תרופות להרזייה עם יעילות מוכחת

אנשים שבמשך שנים מתמודדים עם השמנת יתר, יודעים עד כמה המאבק הזה מרגיש לעתים חסר סיכוי. אצל חלק מהאנשים שסובלים ממשקל עודף, הנסיונות החוזרים והנשנים לרדת במשקל נוחלים כישלון חרוץ פעם אחר פעם. תרופות לטיפול בהשמנה וביניהן אוזמפיק המשווקת בישראל, נחשבות לפתרון החדשני והמתאים ביותר לאנשים כאלה – ולסוף המיוחל למלחמה האבודה כנגד ההשמנה.

טיפול תרופתי נחשב לפתרון המתקדם ביותר לירידה במשקל

תרופות לטיפול בהשמנה אינן יכולות לספק לבדן את המענה הרלוונטי, לכן ההמלצה היא לגשת לטיפול שנותן מעטפת שלמה למטופל, כאשר ליווי מקצועי שיחתי הוא חלק בלתי נפרד מטיפול שכזה. עם זאת, ברור שמדובר בפתרון מתקדם ויעיל שמאיץ את תהליך ההרזייה ונותן לנשים ולגברים הבוחרים להשתמש בו, את ה"דחיפה" הראשונית להשלת קילוגרמים רבים ממשקלם. בזכות תרופות כמו אוזמפיק המטופלים יכולים לפתח, בצורה הדרגתית וללא סבל מיותר, הרגלים נכונים של אכילה ולהיפטר מההתמכרות המסוכנת לאוכל.

למי יכולות להתאים תרופות לטיפול בהשמנה?

חשוב להבין כי נשים וגברים שמשקלם תקין מבחינה רפואית, אך שמעוניינים להוריד במשקל כמה קילוגרמים מסיבות שונות, אינם קהל היעד של תרופות לטיפול בהשמנה. מתן טיפול תרופתי משולב בייעוץ מקצועי, רלוונטי אך ורק למי שמתמודד עם השמנה קיצונית, כאשר מרבית האנשים שנוטלים את התרופות הללו הם בעלי BMI מעל 30 ושסובלים בנוסף גם ממחלות רקע שונות, שחלקן נוצרו בשל המשקל הגבוה ובראשן מחלת הסוכרת. 

הבסיס עליו פועלות תרופות לטיפול בהשמנה

המטרה היא לייעל את האופן שבו הגוף מתמודד עם סוכר ולאפשר למטופל למצוא בקלות את נקודת השובע שלו, כדי למנוע אכילת יתר שגורמת להשמנה. בעזרת תרופות כמו אוזמפיק ואחרות, הקיבה של המטופל מתרוקנת באיטיות וגם הסוכר בדם יורד לאט בהתאמה, מה שמונע "נפילות סוכר" שמעודדות אכילה לא מבוקרת. התרופות משפיעות על מרכז השובע של הגוף והן מחקות את ההורמון המופרש בגוף, כאשר מגיע אליו מזון. התוצאה – תחושה של שובע לאורך זמן.

מה חשוב להבין על תהליך הרזייה תרופתי? 

כמו כל טיפול תרופתי, גם השימוש בתרופות לטיפול בהשמנה עלול להיות עם תופעות לוואי ואי נעימויות שונות, ביניהן הכאב של ההזרקה, הנדרשת באופן קבוע פעם בשבוע לאיזור הבטן. תהליך ההרזיה הוא אמנם מהיר בדרך כלל, אך השלבים הראשוניים של הטיפול עד שהגוף מתרגל לתרופה, כרוכים בכאבי בטן ובחילות ובעיקר בחוסר נוחות במערכת העיכול. התופעות נעלמות בתוך שבועות ספורים אבל הן אינן פשוטות להתמודדות, לכן מומלץ, לפחות בתחילת הדרך, להקפיד על תזונה שאיננה מתובלת מדי ולאכול ארוחות קטנות ובתדירות גבוהה.

ההמלצה החשובה ביותר עבור מטופלים בתרופות לטיפול בהשמנה, היא קבלת ליווי מקצועי תומך וביצוע מעקב אחר מדדי הגוף, על מנת לוודא שהתהליך מתבצע בצורה מוצלחת וכדי לבסס בהצלחה את הרגלי האכילה החדשים. אצל מרבית המטופלים, תוצאות הטיפול התרופתי לא משאירות מקום לספק באשר ליעילותן והתוצאות הן פנומנליות במובן הויזואלי ובמיוחד במובן הבריאותי, כאשר אצל רוב המטופלים מדובר בתהליך שמעניק להם חיים חדשים ממש.

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב linkedin

לוח עניינים

עדיין לא הצטרפת לקבוצת הפייסבוק הפעילה?
הכנסו לקישור והגישו בקשה להצטרף, בקבוצה תמצאו דיונים וחוויות אודות כלל התרופות לירידה במשקל