איך לטפל בהשמנה?

לסובלים מהשמנת יתר לא קל. אין כל עוררין על כך. הם מתביישים במשקל גופם הגבוה, מתקשים להיראות בציבור בסביבות כמו ים או בריכה, וקשה להם גם לרכוש בגדים, שיתאימו לגזרה שלהם. יש כל מיני גורמים שיכולים לגרום להשמנת יתר, כמו למשל – שימוש בכל מיני תרופות, דיאטות חוזרות ונשנות, מחלות, אורח חיים שמחייב ישיבה מרובה, גנטיקה, וכיוצא בזאת. לעתים אף בעיה הורמונלית עשויה להסב לעלייה במשקל, כאשר טיפול פשוט של חוסר איזון יכול לשנות את המצב. הבעיה שמלווה את השמנת היתר עשויה להגביר את הסיכונים לסבול מבעיות בריאותיות. ובאשר לשאלה, מושא המאמר – איך לטפל בהשמנה? נגיד את המובן מאליו – שינויים בתזונה ופעילות גופנית הם המפתח העיקרי. אך נסייג את אמירתנו בכך, שבשביל כל מיני בני אדם, פתרונות אלו לא אפקטיביים, והם מבקשים פתרונות דרסטיים יותר, כדוגמת – הליך כירורגי או נטילת תרופות. אין זה פשוט להשיל קילוגרמים ממשקל הגוף. הקצב הנכון ביותר הוא להשיל בין קילוגרם אחד לבין שני קילוגרם מדי שבוע. זה בוודאי עדיף מעל פני ירידה במשקל דראסטית, כי כך אפשר לשמור על איזון במשקל, ולא להעלות מיד כפול קילוגרמים.

 

איך לטפל בהשמנה? יש להימנע מדיאטות "זבנג וגמרנו"

כשדנים אודות השאלה הרת הגורל – איך לטפל בהשמנה? נתחיל באמירה נוקבת – עליכם להימנע, עד כמה שזה מפתה, משימוש בדיאטות "זבנג וגמרנו", דיאטות כגון – אכילת כרוב כל השבוע, או לחלופין צריכה של ארוחה אחת ביום בלבד. לא רק שמיד בתום הדיאטה הזאת תשמינו בחזרה, אלא שאף תעלו עוד יותר במשקל. כמו כן, דיאטות הבזק גובות מחיר יקר של סיכונים, כמו לדוגמה – עשויות להתפתח בעיות בריאותיות שטרם הכרתם. עשוי להתרחש מחסור בוויטמינים חיוניים בגוף שלכם. בנוסף לכך, יותר קשה יהיה להגיע לירידה בריאה ומתונה במשקל. באם בכל זאת גורם מקצועי המליץ לכם על דיאטה נוזלית דלת קלוריות, הקפידו להיות תחת השגחה קבועה.

איך לטפל בהשמנה? לבחור באפשרות של הליך כירורגי

בבואנו לבחון את הסוגיה של איך לטפל בהשמנה? יש שימליצו לכם על הליך כירורגי. יש כל מיני סוגים של הליכים כירורגיים לטיפול מסיבי בהשמנת יתר, כגון – שינוי או לחלופין הסרה של חלק אינטגרלי מהמעי הדק או מהקיבה, באופן הזה שלא תצרכו יותר מדי אוכל, כפי שצרכתם לפני הניתוח. ניתוח שכזה עשוי לסייע לכם לרדת במשקל, ומעבר לזאת, להפחית את הסיכון לחלות בסוכרת או לסבול מיתר לחץ דם, ויסייע בידכם להתמודד נכונה עם בעיות מטבוליות למיניהן. 

טיפול להשמנת יתר בעזרת תרופות, כדוגמת אוזמפיק

כשחושבים על איך לטפל בהשמנה? הרבה פעמים מגיעים לשפל המדרגה, כאשר הפתרון היחידי הוא רק בדמות של נטילת תרופות. כיום רופא המשפחה עשוי להמליץ לכם על תרופה מצוינת לטיפול בהשמנת יתר, תרופה בשם אוזמפיק. את התרופה המופלאה הזאת, שהיוותה ממש פריצת דרך וריגשה רבים וטובים, מכיוון שניתן בפעם הראשונה באמצעותה לעודד ירידה ואיזון של משקל הגוף, אישרו לשימוש בתום השלב השלישי של ניסוי קליני, כבר ב- 2016. הבאז שנעשה סביבה מקורו בכך שממש לא מזמן אישרו אותה בארצות הברית כשימוש בתור תרופה, לכל דבר ועניין, לירידה במשקל, למי שסובל מהשמנה. מעבר לכך, מדובר בתרופה אפקטיבית לחולי לב, לחולי סוכרת מסוג שתיים, וכיוצא בכך.

 

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב linkedin

לוח עניינים

רגע לפני שאתה יוצא
עדיין לא הצטרפת לקבוצת הפייסבוק הפעילה?

הכנסו לקישור והגישו בקשה להצטרף, בקבוצה תמצאו דיונים וחוויות אודות כלל התרופות לירידה במשקל

רגע לפני שאתה יוצא
עדיין לא הצטרפת לקבוצת הפייסבוק הפעילה?
הכנסו לקישור והגישו בקשה להצטרף, בקבוצה תמצאו דיונים וחוויות אודות כלל התרופות לירידה במשקל
עדיין לא הצטרפת לקבוצת הפייסבוק הפעילה?
הכנסו לקישור והגישו בקשה להצטרף, בקבוצה תמצאו דיונים וחוויות אודות כלל התרופות לירידה במשקל