איזה טיפולים יש להשמנת יתר?

אין כל ספק, בעיית ההשמנה היא בשיאה, ברחבי עולם ואף במדינת ישראל. והאם באמת עלינו לתמוה על כך, לנוכח העובדה שכבר מגיל צעיר כולנו מחוברים למסכים, וממעטים בפעילות גופנית? כאשר בוחנים לעומק את השאלה – איזה טיפולים יש להשמנת יתר? יודעי דבר ממליצים על תזונה בריאה, ביצוע של שינוי בהרגלים, כמו גם פעילות פיסית. כחלק מכך, ישנו את הפתרון של ניהול משקל קבוע, שיכול לסייע לסובלים מהשמנת יתר להשיל ממשקל גופם, או לפחות להימנע מלשוב למשקל הגבוה שלהם. במקרים קיצוניים יותר, בהם כבר נוסתה כל שיטת ירידה במשקל, יתכן שרופא המשפחה יציע לכם לנסות את התרופה, שאין שניה לה, האוזמפיק, שעליה נדון בהרחבה בהמשך מאמר זה.

 

איזה טיפולים יש להשמנת יתר? שינוי הרגלים בעיקר

באשר לשאלה – איזה טיפולים יש להשמנת יתר? נשיב כי קודם כל יש לשנות הרגלי אכילה, ולהרבות בפעילות גופנית. למרות שזה ממש לא קל לשנות את אורח החיים, אנו באמת מבינים ללבכם, אך בליווי של תכנית מסודרת, תמיכה צמודה, המון סובלנות וקצת מאמץ, הירידה במשקל אכן אפשרית, ועשויה לסייע לכם במאבק המתמיד שלכם להוריד במשקל הגוף. אנו ממש מלאי סימפטיה אליכם, ומתריעים אתכם, כבר מעכשיו, תהיו מוכנים לנסיגות כאלו ואחרות, זה בסדר. במידה ותיכשלו באמצע הדרך, כגון – תאכלו יותר מדי במשרד או בחג, תנסו להתאפס, ולארגן שוב את תהליך הדיאטה שלכם. תשנו מנהגים. אל תאכלו בכל מקום, תקפידו לאכול רק בישיבה מסביב לשולחן האוכל. באם אתם במקום העבודה שלכם, תחמקו, ככל האפשר, מכל הפיתויים המענגים, תחשבו על זה שמדובר על הנאה רגעית, שתגבה מכם אחר כך מחיר גבוה מדי, מחיר של השמנה, ושל חוסר הצלחה לרדת במשקל. 

איזה טיפולים יש להשמנת יתר? באמצעות תכנית אישית לניהול משקל

שאלת המיליון דולר – איזה טיפולים יש להשמנת יתר? יש מי שיבחר בתכנית אישית לניהול משקל, שבה הוא ייצמד למומחים, אשר מיומנים בהבניה של תכנית לניהול המשקל באופן אישי, תחת ליווי צמוד וקבוע, באופן יום יומי. התכנית שמותאמת אישית מורכבת מדיאטה דלת קלוריות, פעילות פיסית מוגברת, ודרכים שיסייעו בידכם לממש הלכה למעשה בשינוי הרגלי התזונה שלכם, עם בקרה מתמדת של התמדה והיצמדות ל"כללי הברזל" של התכנית.

טיפול להשמנת יתר באמצעות התרופה אוזמפיק

כאשר דנים בתכנית של טיפול בהשמנת יתר, באמצעות התרופה אוזמפיק, צריך להבין קודם כל את המקורות שלה. ובכן היא מכונה אף "סמגלוטיד", אגב. את התרופה הזאת פיתחו כבר במהלך 2012, באמצעות חברת התרופות "נובו נורדיסק". הרעיון הראשוני היה בדמות של פיתוח תחליף לטווח הארוך משל ויקטוזה, שהייתה תרופה בעבר, אשר פעלה על בסיס של מנגנון חסימה של ההורמון שמכונה 1-GLP. אבל המנגנון שך פעולת תרופת האוזמפיק הינו שונה, בעוד הפעילות המטבולית והמבנה הכימי של תרופה זאת מתעלמים בצורה ספציפית מהפעילות של הורמון זה, כמי שאחראי במטבוליזם של הסוכר בגוף האדם, ואמון על גירוי של הפרשת אינסולין  מתאי בי בלבלב. לאחר ניסוי וטעייה רבים, נמצא קשר בין תרופת האוזמפיק לבין טיפול בהשמנת יתר, טיפול שהוכח כלא רע בכלל.

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב linkedin

לוח עניינים

רגע לפני שאתה יוצא
עדיין לא הצטרפת לקבוצת הפייסבוק הפעילה?

הכנסו לקישור והגישו בקשה להצטרף, בקבוצה תמצאו דיונים וחוויות אודות כלל התרופות לירידה במשקל

רגע לפני שאתה יוצא
עדיין לא הצטרפת לקבוצת הפייסבוק הפעילה?
הכנסו לקישור והגישו בקשה להצטרף, בקבוצה תמצאו דיונים וחוויות אודות כלל התרופות לירידה במשקל
עדיין לא הצטרפת לקבוצת הפייסבוק הפעילה?
הכנסו לקישור והגישו בקשה להצטרף, בקבוצה תמצאו דיונים וחוויות אודות כלל התרופות לירידה במשקל